دانستنیهای چای


در این دسته وبلاگ مجموعه مطالبی در جهت بالا بردن دانش ما از چای و هرآنچه به چای مربوط می شود، درج شده است. امیدوارم از خواندن این مطالب لذت برده و بتوانیم اطلاعات جدیدی در اختیار شما خواننده عزیز قرار دهیم.


کیفیت برگ سبز چای به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت برگ سبز چای به چه عواملی بستگی دارد؟

کلیه  فعالیت هایی  که در محل باغ چای از کاشت، داشت، و برداشت بر روی گیاه زیبای کاملیا سیننسیس (camellia Sinensis ) انجام میگیرد در کیفیت چای خشک  تولیدی تاثیر مستقیم دارند. یاد بگیریم این عوامل چه هستند و تاثیر آن بر سلامتی و کیفیت نوشیدنی حاصله چیست.

بهترین روش دم آوری چای تیمانه

بهترین روش دم آوری چای تیمانه

برای ما ایرانی ها دم کردن چای یه کار روتین  اکثرا ناخودآگاهه. اما همیشه نکاتی در این دم آوری وجود دارد که اگر از آنها اطلاع داشته باشیم  با حجم مناسبی از چای خشک نوشیدنی خوش رنگ و خوش طعم و دلچسب تری را بدست خواهیم آورد.برای تهیه یک فنجان چای خوش رنگ و خوش طعم این وبلاگ را دنبال کنید.

عاشقان چای را بشناسیم  (Tea Lovers)

عاشقان چای را بشناسیم (Tea Lovers)

 عاشقان چای چه کسانی هستند؟ عاشقان چای در جهان اغلب دارای عادات و رفتار مشابهی دارند. برند تیمانه سعی نموده در جهت تعامل بیشتر با  مصرف کننده عزیز با شناساندن این عادات ارتباط عمیقتری با شما برقرار نماید.

درباره‌ی نویسنده
بالاخره نوبت من شد..اینک فرصتی دست داد تا در زندگی ام بتوانم حرفهای ناگفته و نا نوشته دلم را بنویسم. نه برای افرادی خاص. بلکه برای همه. در هر سنی و با هر سلیقه ای. دراین نیم قرن زندگی که اکنون در آستانه بازنشستگی می باشم نتوانستم به معنای واقعی، خودم باشم. پیچ و خمها و مشکلات و هزینه های زندگی و تشکیل خانواده و مسئولیتهای بعدی، اجاره خانه و چند شیفت کاری در شبانه روز باعث شده بود هیچگاه نتوانم به نوشتن که عاشقش هستم بپردازم و به نحوی دچار روز مره گی شده بودم. بعد از اخذ دیپلم در سن 18 سالگی بیشترین مدتی که در گیلان اقامت داشته ام  یک هفته تا 10 روز بود و این امر شوق و اشتیاق مرا به زادگاه و خاطرات دوران کودکی بیشتر و بیشتر می کرد.
اینک تا حدی این فرصت محقق شده و چقدر جالب و شیرین که میخواهم ابتدا در مورد چیزی مطلب بنویسم که از وقتی چشم گشودم در کنار آن بزرگ شدم. از زمان کودکی بر پشت مادرم که مرا با چادرشب رنگی زیبا کول کرده بود تا خوابیدن در هلونه ای که در آرامش مطلق فقط صدای پرندگان یا آب روان چشمه توام با صدای چیدن برگ سبز چای با دستان مادرم را می شنیدم و به آسمان آبی و جنگل سبز می نگریستم.
بله می خواهم در مورد گیاه جادویی چای با شما عزیزانم گپ بزنم. خرسند خواهم بود در این مسیر سبز و رویایی با من همراه باشید.
در پایان اگر شما هم حرفهایی برای گفتن دارید اینجا فرصتی برای همراهی با شما خواهد بود.
 
ارادتمند
 مهر باران
عضویت در خبرنامه تیمانه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌های وبلاگ تیمانه