چه چیز باعث شده که بعضی‌ها به چای ایرانی بی‌مهری کنند و همچنان در بین قفسه‌های فروشگاه و جعبه‌های چای به دنبال همتای خارجی آن باشند در حالی که می‌توانند از بهترین چای‌های ایرانی مصرف کنند؟

چای ساخته وطن بی‌شیله‌پیله است و برخلاف بسیاری از مدعیان پرسروصدای از فرنگ آمده، نه رنگ و لعابی به خود زده و نه حاضر شده برای رضایت دیگران عطری به خود بزند. اما چه حیف که بعضی از مردم نمی‌دانند چای ایرانی برای بیشتر به چشم آمدن حاضر نشده سلامت هموطنانش را با افزودنی‌های شیمیایی به خطر اندازد. تفاوت دیگر آن با رقبای هندی‌اش این است که به خاطر شرایط آب و هوایی‌ محل کاشتش، برای از بین بردن آفات نیازی به سموم و آفت‌کش ندارد.

 چه کمکی از ما برای کمک به صنعت چای ایرانی بر می آید؟

برای مثال میتوانیم به کمپین های ایجاد شده در فضای مجازی جهت حمایت از صنعت چای ایرانی بپیوندیم و با خرید چای ایرانی با کیفیت و دارای استاندارد سازمان غذا و دارو، انواع چای ایرانی را بهتر بشناسیم و به دیگران نیز معرفی کنیم. با این کار نه تنها از زحمات کشاورز ایرانی قدر دانی نموده و انگیزه تولید را بالا میبریم بلکه با کارآفرینی در صنایع وابسته به چای نقشی ایفا خواهیم کرد. 

#چای_ایرانی_بنوش

چای بسته بندی یا فله؟

بسته بندی چای به خودی خود کار بدی نیست ولی آنچه مهم است سلامت اصالت و کیفیت محتوای بسته بندی است . بدین معنا که آنچه باعث گردیده تا مردم از چای بسته بندی قفسه های فروشگاهها فرارری شده و برای بدست آوردن چای اصیل و ارگانیک به خرید چای فله در کیسه های پلاستیکی روی آورده اند . چای نا مرغوب و سنواتی فراوری شده است که بابسته بندی رنگارنگ و چشم نواز سلامتی مصرف کننده را به خطر انداخته است.


 تیمانه برای جلب رضایت مصرف کننده عزیز اقدام به خرید چای بهاره چین اول در اردیبهشت ماه مینماید که کارشناسان تیمانه حتی شرایط برداشت برگ سبز چای در روز آفتابی و بارانی را مد نظر قرار داده اند. و پس از انجام آزمایشات لازمه متنوع تحت نظارت سازمان غذا و داروی کشور و همچنین سازمان استاندارد، اقدام به تولید و بسته بندی مناسب بهترین چای داخلی نموده است. 


مقایسه چای فله و چای بسته بندی تیمانه

صرفنظر از نظارت سازمان های ذی صلاح بر امر تولید و بسته بندی چای تیمانه که ضامن سلامتی و کیفیت محصول تولیدی می باشد، این محصولات دارای تاریخ تولید ( زمان برداشت برگ سبز چای ) و تاریخ بسته بندی معتبر بوده که این اطمینان خاطر را برای مصرف کننده تامین می کند که محتوای بسته بندی از چای های سنواتی ( تولید شده در سالهای گذشته) نمیباشد. در حالیکه چای فله فاقد مشخصات برداشت محصول و بسته بندی آن است. و خریدار ناچار است تنها به گفته فروشنده  اعتماد کند.

با توجه به حساسیت بالای محصول چای و تاثیر پذیری سریع طعم و عطر آن در مجاورت مواد معطر و شوینده ها و بوی رنگ و رطوبت، خرید چای فله در کیسه های پلاستیکی و فاقد بسته بندی استاندارد باعث میشود تا عواملی نظیر نور و رطوبت و.. بر آن تاثیر منفی گذاشته و همچنان فرآیند نگهداری آن در فروشگاه و فضای محدود آشپزخانه ایمن نبوده و در استفاده باعث دشواری گردد.

تیمانه برای راحتی آرامش خاطر شما و نگهداری ایمن چای خریداری شده توسط مشتری، اقدام به بسته بندی مدرن، ایمن، ظریف و شکیل نموده است که علاوه بر سهولت استفاده، در برابر نور و رطوبت و سایر عوامل منفی موثر بر کیفیت چای آنرا محافظت می نماید.

بنابراین ضمن اینکه چای مطبوع و دلچسب ایرانی را با تیمانه تجربه می کنید از بابت تازه بودن چای تولیدی و همچنین بسته بندی استاندارد مورد تایید سازمان غذادارو خیالتان از بابت استفاده آسان و بدون ریخت و پاش، خرید در بسته های یک کیلویی، نیم کیلویی و 250 گرمی، چای شما از تاثیر نور و.... نیز در امان خواهد بود و هزینه و فضای اضافه ای برای نگهداری چای در منزل و محل کارتان به شما تحمیل نخواهد شد.

همچنین پاکتهای سه لایه پلمپ شده چای تیمانه به شما این امکان را میدهد که پس از هر بار استفاده درب آنرا کاملا ببندید تا کیفیت چای داخل آن تا زمان تمام شدن، مثل روز اول حفظ شود.