آیا شما هم دلباخته نوشیدنی چای هستید؟
عاشقان چای در جهان اغلب دارای عادات و رفتار های مشابهی هستند. تیمانه با تحقیقی که روی این افراد انجام داده سعی کرده که بهترین چای را برای عاشقان آن تهیه نماید. هرچند شما خواننده عزیز یا خود یکی از علاقمندان چای هستید یا با یک نگاه گذرا افراد شیفته چای را در اطراف خود می‌بینید.

از عادت‌ها و رفتارهای دلباختگان چای :

 •   مراسم چای صبحگاهی
  تقریباً همه این افراد روز خود را با چای شروع می‌کنند که معمولاً یک مراسم چای صبحگاهی دارند که شامل دم کردن یک فنجان چای تازه از نوع چای مورد علاقه خود برای شروع یک روز خوب است. حتی این افراد اگر ناچار باشند در ساعت‌های ابتدایی روز از منزل خارج شوند این مراسم را به محل کار موکول نموده ولی با این حال از کیفیت چای دم کرده خود و نوشیدن آن در آرامش، کم نمی‌گذرند.
 •  کاوش در انواع چای
  علاقمندان به چای در مورد انواع مختلف چای و تفاوت طعم و عطر و رنگ آن کنجکاو هستند آنها از کاوش در انواع چای مثل چای سیاه سبز سفید اولانگ و طعم‌دار و کشف طعم و عطرهای جدید آن لذت می‌برند و تمایل دارند طعم های جدید و متنوع چای را امتحان نمایند، اما به دلیل حساسیت موضوع و نیاز به دانش میکسولوژی اغلب به نتیجه مطلوب نمی رسند. تیمانه با بهره گیری از دانش میکسولوژی این محصول را با کیفیت دلخواه به دست شما میرساند.
 •  قدردانی از چای خشک خشک دمی
  عاشقان چای معمولاً چای خشک را به چای کیسه‌ای و فوری ترجیح می‌دهند آنها قدردان کیفیت، سلامت،  تازگی و عطر، طعمی هستند که چای خشک ابه آنها هدیه می دهد.آنها ممکن است چندین وسیله دم آوری چای را در منزل و محل کار نگهداری کنند تا انواع روش‌های دماوری چای را در اختیار داشته باشند و از این کار نهایت لذت را می‌برند.
 • دم کردن چای آگاهانه 
  شیفتگان چای برای دم کردن یک چای با کیفیت وقت و حوصله صرف می‌کنند آنها به دمای آب، زمان دم آوری و نسبت آب و چای خشک توجه کافی دارند تا یک فنجان چای بی‌نقص را نوش جان کنند. این فرایند به آنها اجازه می‌دهد تا به طور کامل خود را در تجربه چای غوطه ور کنند.
 •  آنالیز و تحلیل انواع چای
  عاشقان چای معمولاً در زمان سرو آن برای دوستان و همکاران و اقوام در مورد تفاوت مزه طعم انواع چای و هنر چشیدن چای با لذت سخن می‌گویند.
 •  مراسم و سنت‌های مرتبط با چای
  علاقمندان به چای به سنت‌ها و آداب و رسوم مربوط به چای و یا حتی مراسمی که چای در آنها پای ثابت است اهمیت می‌دهند برای مثال در شمال کشور رسم است در مراسم عروسی چای دو رنگ برای عروس و داماد سرو می‌شود که معمولاً این افراد با دقت و وسواس آن را تهیه کرده و برای زوجین سرو می‌کنند یا اینکه مراسم سنتی خواستگاری در ایران همواره با سرو چای توسط عروس کامل می‌شود و معمولاً خانواده‌ها پیش از مراسم خواستگاری بهترین چای را برای مهمانان تهیه می‌کنند.
 •  آموزش و به اشتراک گذاری دانش و تجربیات
  دوست داران  چای معمولاً علاقه دارند بیشتر در مورد چای بدانند و معمولاً اطلاعات به دست آمده را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.
 •  چای برای آرامش
  عاشقان چای اغلب به چای به عنوان منبع آرامش و تسکین استرس نگاه می‌کنند آنها معمولاً بعد از یک فعالیت خسته کننده یک فنجان چای را به خود جایزه می‌دهند و اعتقاد دارند خستگی آنها رفع شده و آماده ادامه فعالیت روزانه خود هستند.
 • انتخاب پایدار و آگاهانه
   عاشقان چای برای انتخاب برند خود سعی در پیدا کردن تولید کننده‌هایی دارند که صادقانه منابع تهیه و تولید چای خود را در اختیار مصرف کننده قرار داده و ریشه و اصالت محصول و زحمات کشاورز را در فرایند تهیه و تولید در نظر گرفته باشد.
 • تشریفات چای
  علاقمندان به چای اغلب تشریفات و روال خاصی در تهیه و سرو نوشیدنی مورد علاقه خود دارند برای مثال اغلب آنها در ساعت مشخصی از روز حتماً چای سرو می‌کنند و یا حتی از قوری‌های خاص برای تهیه چای خود استفاده کرده و در اکثر مواقع حتماً از برند مورد اعتماد خود و نوع چای خاصی استفاده میکنند.مثلا برای چای صبحگاهی ممکن است فقط از چای شکسته  و جهت چای عصرانه احتمالاً چای قلم و..  آنها معمولاً یک گوشه دنج در خانه یا محل کار دارند که فنجان چای خود را با آرامش در آن محل نوش جان می‌کنند تیمانه عادات مختلف عاشقان چای را به دقت مورد توجه قرار می‌دهد چرا که از جنس همین افراد است و هر آنچه عاشقان چای نیاز دارند فراهم کرده تا زیباترین تجربه نوشیدنی چای را به مصرف کننده‌های چای تیمانه در کنار عزیزانشان هدیه دهند.